تبلیغات
جنجالی ها - ۴۸۰ هزار بیمار مقاربتی جدید در بریتانیا


درباره وبلاگ:


آرشیو:


طبقه بندی:


آخرین پستها :


پیوندهای روزانه:


نویسندگان:


ابر برچسبها:


آمار وبلاگ:Admin Logo themebox

۴۸۰ هزار بیمار مقاربتی جدید در بریتانیا

نوشته شده توسط:جنجالی ها
پنجشنبه 4 شهریور 1389-06:39 ب.ظ


آمارهای تازه در بریتانیا حاکیست که در یک سال اخیر تقریبا ۵۰۰ هزار نفر دیگر به بیماریهای مقاربتی مبتلا شده اند.

کارشناسان اداره حفاظت از بهداشت بریتانیا (اچ پی ای) می گویند، بیشترین تعداد مبتلایان را جوانان تشکیل می دهند.

مطابق این آمار طی سال گذشته از هر ده جوان یک نفر در سنین ۱۵ تا ۲۴ سالگی، دو دفعه به بیماری مقاربتی مبتلا شده است.

مقامات ارشد بهداشتی بریتانیا گفته اند که به دنبال راهی برای افزایش آگاهی در میان جوانان برای پیشگیری از این گونه بیماری ها هستند.

بیش از ۴۸۰ هزار مورد جدید از بیماری های مقاربتی نشانگر سه درصد افزایش مبتلایان نسبت به سال ۲۰۰۸ میلادی است.

مناطق شهری و محلات فقیر نشین بیشترین آمار مبتلایان به بیماری های مقاربتی را به خود اختصاص داده اند.

دکتر گوندا هیوز، یکی از کارشناسان اداره حفاظت از بهداشت بریتانیا می گوید که آمار جدید آسیب پذیری زنان جوان را نشان می دهد.

او می گوید مطالعات متعددی انجام شده که نشان می دهد، جوانان به احتمال زیاد در روابط جنسی خود نکات ایمنی را رعایت نمی کنند.

به گفته دکتر هیوز این یک مسئله جدی است، مثلا جوانان زیر هجده سال به طور مرتب سلامت خود و دیگران را در معرض خطرات بلند مدت قرار می دهند.

سال گذشته پزشکان، ۲۱۷ هزار و ۵۷۰ مورد از بیماری های دستگاه تناسلی را تشخیص دادند که این هفت درصد بیشتر از سال ۲۰۰۸ میلادی است.

دکتر کالم او مانل یکی از مشاوران سلامت جنسی به بی بی سی گفت که اطلاع رسانی لازم در امور جنسی در میان جوانان ناکافی است.

او می گوید عموما بیشترین موارد بیماری های مقاربتی مشاهده شده در جوانان به دلیل نبود آگاهی و عدم اعتماد به نفس آنها در دوری جستن از انتقال این بیماری ها صورت می گیرد.

دکتر اومانل افزود، ما به واقع احتیاج داریم در مدارس برقراری روابط سالم جنسی را تدریس کنیم.

اداره حفاظت از بهداشت بریتانیا اعلام کرده که مقاومت باکتری عامل بیماری سوزاک، در مقابل آنتی بیوتیک های رایج، بیشتر شده است.

پروفسور کتی ایسون از مرکز بیماری های واگیردار می گوید در پنج سال گذشته شاهد آن بوده ایم که درمان بیماری سوزاک بسیار مشکل شده است.

او افزود که این باکتری ها متنوع هستند و "ما تلاش می کنیم تا شرکت های داروسازی را تشویق کنیم که تاثیر آنتی بیوتیک های تولیدی خود را بهبود بخشند."

بنگاه های خیریه در امور سلامت جنسی هم از افزایش تعداد مبتلایان به بیماری های مقاربتی به عنوان زنگ خطر نام برده اند و همصدا با مسئولان ذیربط از مردم بریتانیا می خواهند تا در روابط جنسی خود از کاندوم استفاده کنند.

این نهادهای خیریه همچنین از مردم می خواهند که در صورت داشتن رابطه جنسی ناسالم از طریق آزمایش های پزشکی نسبت به سلامت خود اطمینان حاصل کنند.

ناتیکا هالیل از مرکز مشاوره و اطلاع رسانی در زمینه بهداشت و روابط جنسی سالم در بریتانیا می گوید، مردان جوان از کاندوم استفاده نمی کنند و همین موضوع سبب می شود که زنان جوان مبتلا به بیماری های مقاربتی شوند.

او می گوید آمار یادشده برای مقامات دولت بریتانیا حاوی این پیام است که در جهت کاهش کسری بودجه این کشور نباید خدمات و فعالیت ها در زمینه روابط جنسی سالم را حذف کنند.

پاول برستو، وزیر بهداشت بریتانیا می گوید که اگر بیماری های مقاربتی را درمان نکنیم، این بیماری ها می تواند به نازایی منجر شود.

منبع: بی بی سیتاریخ آخرین ویرایش:پنجشنبه 4 شهریور 1389 06:43 ب.ظ